Smarthost to polski hostingodawca z siedzibą w Częstochowie. Oferuje pakiety porównywalne cenowo z wirtualnymi hostami działającymi poza granicami naszego kraju. W przeciwieństwie do nich, Smarthost zapewnia fizyczną lokalizację swojej serwerowni na terenie Polski. A to tylko niektóre z zalet tej firmy.

Duża liczba i jakość pakietów

Smarthost jest na rynku od kilku lat i stale rozwija swoją ofertę. Obecnie (stan na 15.03.2020) ma w swoim portfolio aż 6 różnych planów hostingowych. Ich ceny wahają się od 121,77 do 1473,54 zł brutto.

Co istotne, w każdym pakiecie - również najtańszym - usługodawca zapewnia dyski SSD, darmowe certyfikaty SSL oraz dostęp do SSH. Smarthost oferuje ponadto m.in. system anty-exploitowy, bezpłatną usługę powierzenia RODO, a także okres testowy bez opłat na 14 dni. Do dyspozycji klienta przysługuje także nielimitowany w skali miesiąca transfer danych.

Szybkie łącza o przepustowości kilku gigabitów działają w standardzie BGP-4 z własnym ASN. O szybkość hostingu dba Litespeed, Redis i NVMe.

Błyskawiczny helpdesk i nowoczesność

Smarthost chwali się "znakomitym wsparciem technicznym" i zapewnia pomoc 24 godziny na dobę. Technicy usługodawcy są dostępni pod stacjonarnymi numerami telefonicznymi, mailem, a także (w godzinach 8:00-24:00) na czacie. W związku z własną serwerownią zlokalizowaną na terenie kraju można mieć pewność szybkiej interwencji i zajęcia się ewentualnym problemem.

W hostingu wysokiej jakości nie może zabraknąć odpowiedniego narządzia do zarządzania usługami. Smarthost oferuje w swoich planach cPanel (którego jest certyfikowanym partnerem) w polskiej wersji językowej i system CloudLinux z technologią LVE. Hostingodawca wspiera najnowsze i najbardziej wydajne technologie, jak PHP 7 i HTTP/2.

Zdaniem klientów

Klienci potwierdzają - kartą przetargową hostingu w Smarthost jest intuicyjny i przejrzysty panel zarządzania, a także sprawna i szybka pomoc techniczna oraz ogólny poziom obsługi. Nie bez znaczenia jest jednoczesne oferowanie serwerów na dyskach SSD z jednoczesnym wsparciem dla SSH i certyfikatem SSL w cenie.

Opinia Anny:

To co dla mnie wyróżnia Smarthost na tle konkurencji to pomoc techniczna, która spisuje się na medal przy każdym problemie i każdej wątpliwości. Czat na stronie dostępny jest w dogodnych godzinach bo chyba aż do 23. Możliwość konwersacji z kompetentną osobą to coś z czym nie spotkałam się w innych firmach. Nie muszę wisieć na słuchawce pół godziny ani czekać 24 godziny na odpowiedz mailową. Po drugiej stronie są ludzie którzy realnie rozwiązują moje problemy w sposób natychmiastowy. Przeniesienie 2 sklepów z poprzedniego hostingu również odbyło się szybko i sprawnie. Bardzo polecam i żałuję że trafiłam do Smarthost tak pózno :) A dwóm Panom którzy dzisiaj ratowali moje strony serdecznie dziękuję – jesteście świetni :)

Opinia homika:

oho kolejna firma bez limitow dopoki nie trafisz na limit.. ktos sie jeszcze daje na to nabierac ? zablokowali mi konto bo ponoc stwarzalem zagrozenie dla ich sieci… niestety nie potrafili wskazac tego obciazenia cpu/ram… za to wiedzialem ze transfer byl spory bo prowadzielm strone z grafikami (statycznymi!).. no coz.. nie pierwszy i ostatni raz taka sytuacja… dlatego warto czytac dokladnie co jest napisane w regulaminach… aktualnei siedze w firmie z limitami transferu… no nie zgadniecie… jakos nie stworzylem jeszcze zagrozenia….

Opinia B@rtiKa:

Polecam z całą odpowiedzialnością. Wykorzystuję do stawiania WordPressów oraz stron statycznych!

Cieszy również polska lokalizacja serwerowni zwiekszająca poczucie zaufania i bezpieczeństwa u odbiorcy.

Zalety Smarthost

  • dyski SSD i darmowe certyfikaty SSL w każdym planie
  • polska lokalizacja serwerów
  • wsparcie dla SSH
  • szybkość i stabilność działania
  • dobre wsparcie techniczne
  • szeroki wybór oferty
  • darmowy 14-dniowy okres testowy
  • cPanel w języku polskim

Wady Smarthost

  • dość wysokie ceny
  • rzadkie promocje

Podsumowanie

Smarthost promuje się jako tani hosting, choć jego ceny nie należą do najniższych na rynku. Na szczęście w parze z ceną idzie wysoka jakość usługi. Osoby poszukujące przede wszystkim sprawnie działającego hostingu z dobrą obsługą techniczną, a także dobrych warunków umowy, znajdą w ofercie Smarthost naprawdę interesujacą propozycję.

Ocena firmy

Niezawodność
4.3
Pomoc techniczna
4.3
Staż na rynku
2.7
Zakres oferty
4.3

Komentarze