LH.pl to jeden z największych i najstarszych hostingodawców działających na polskim rynku. Firma oferuje w naszym kraju hostingi już od 2002 roku i może pochwalić się nie tylko bardzo dużym doświadczeniem, ale i atrakcyjnymi warunkami umowy.

Atrakcyjne oferty LH.pl

Obecnie (stan na 21.03.2020) LH.pl oferuje 4 pakiety hostingów. Ich ceny w skali roku wahają się od 61,50 do 123 zł brutto. Wszystkie - prócz najtańszego - objęte są promocją -50%. Nie licząc przyznanego rabatu topowa oferta LH.pl o nazwie Apple kosztuje 246 zł z VAT, tym bardziej warto więc skorzystać z obecnej okazji!

LH.pl oferuje bardzo atrakcyjne warunki. Nawet w najtańszym hostingu Orange zapewnia m.in. nieograniczone liczby kont e-mail, FTP, MySQL, a także nielimitowany transfer. Każdy hosting jest zoptymalizowany pod niezwykle popularnego WordPressa, a usługodawca zapewnia bezpłatną migrację zarówno strony, jak i poczty. Tak naprawdę to LH.pl ma niemal wszystko (w tym spore przestrzenie - do 100 GB), oprócz SSH, który jest dostępny tylko w hostingu Apple i bezpłatnych certyfikatów SSL.

Duży sukces LH.pl w Polsce

LH.pl odniósł bardzo duży sukces w naszym kraju. Począwszy od 2002 roku zaufało mu ponad 20000 klientów, a pod względem ich liczby i przychodów plasuje się w pierwszej dziesiątce największych hostingodawców w Polsce. Na jego rynkowe wyniki miało wpływ kilka czynników.

Pierwszym jest atrakcyjna oferta z częstymi rabatami. Drugim jest polska lokalizacja serwerowni i wszystko, co z nią związane, a więc szybki i skuteczny support i kilka kanałów komunikacji. LH.pl dysponuje jednym z najnowocześniejszym Data Center w Warszawie z dwoma szafami 42U. Lokalizacja spełnia rygorystyczne standardy TIER III, a firma użytkuje 40 serwerów marki Dell i SuperMicro. Są one wyposażone w dyski SSD, 256 GB pamięci RAM i 2 procesory Intel XEON (E5 v4).

Biuro obsługi klienta LH.pl dostępne jest przez czat online, e-mail lub przez kontakt telefoniczny. Codzienne kopie bezpieczeństwa przechowywane są przez 14 dni.

Co mówią klienci o LH.pl?

LH.pl zaufali m.in. Wajnert, Merixstudio, zoom.me czy Macopedia. Przedstawiciele tych witryn zgodnie twierdzą, że hostingodawcę charakteryzuje szybkość i niezawodność serwerów, a także bardzo dobra i sprawna obsługa klienta. Wśród licznych opinii w Internecie właśnie ta ostatnia zaleta wymieniana jeszcze szczególnie często. Cieszy również polska lokalizacja.

Opinia Rafiki:

Od zawsze świadczyli profesjonalną usługę, raczej złego zdania nie można powiedzieć. Serwery ok, odpowiedzi supportu szybkie.Jedynie co to ceny mogłyby być niższe a parametry większe :) - chyba ,że coś zmienili

Opinia misza1:

Ceny przystępne, wysoka wydajność i stabilność serwerów. Panel administracyjny nie posiada zaawansowanych funkcji jak cpanel, choć jest wystarczający. W skali od 0 do 10, wystawiam ocenę 9.

Opinia mKlopocki:

Z usług lh.pl korzystam od niecałego roku (wcześniej miałem u nich domenę).

Co do jakoś usług:

- nie ładują userów na jedną maszynę, dlatego też jakość pracy jest bardzo komfortowa,

- mają własny panel, choć jak dla mnie mógłby być odrobinę bardziej rozbudowany,

- BOK odpowiada dość szybko i rzeczowo.

Użytkownicy cenią sobie również bardzo dobrą optymalizację pod WordPressa. Sam hosting LH.pl jest wysoko oceniany - na swoim Facebooku LH.pl ma średnią ocenę 4,9/5 z niemal 80 głosów (stan na 21.03.2020). Nic dziwnego, że z oferty LH.pl korzysta tak wielu klientów.

Zalety LH.pl

 • dyski SSD w każdym planie
 • polska lokalizacja serwerów
 • częste promocje i upusty cenowe
 • dobre ceny pakietów
 • szybkość i stabilność działania
 • bardzo dobre wsparcie techniczne
 • nielimitowany transfer nawet w najtańszym pakiecie
 • hosting zoptymalizowany pod WordPressa
 • darmowy okres testowy
 • firma na rynku od 2002 roku

Wady LH.pl

 • brak certyfikatów SSL w cenie pakietu
 • wsparcie SSH tylko w pakiecie Apple

Podsumowanie

LH.pl ma bardzo dobre ceny (zwłaszcza w promocji przez pierwszy rok) i atrakcyjne warunki umowy. Pewne niedogodności, jak brak darmowych SSL można rozwiązać w łatwy sposób - opłaty za certyfikaty zaczynają się bowiem (również w promocji hostingodawcy) już od 9 zł na rok.

Niewątpliwą zaletą jest świetna obsługa klienta, nowoczesna serwerownia w Warszawie z dyskami SSD i codzienny backup przechowywany przez aż 2 tygodnie. Hosting w LH.pl powinien być brany jako jeden z pierwszych pod uwagę zwłaszcza przy stawianiu strony internetowej na WordPressie.

Ocena firmy

Niezawodność
3.1
Pomoc techniczna
3.2
Staż na rynku
3.1
Zakres oferty
3.5

Komentarze